skin-cancer-itch

Objawy wystąpienia raka skóry

ak skóry jest jednym z najbardziej złośliwych nowotworów. Tysiące ludzi dotkniętych tą chorobą na całym świecie każdego dnia cierpi zmagając się z objawami tej okropnej choroby. Jest to złośliwy nowotwór skóry, który jeśli jest pozostawiony bez prawidłowego leczenia, może okazać się śmiertelny. Zauważono, że ludzie, którzy spędzają dużo czasu na słońcu są narażeni na większe ryzyko wystąpienia raka skóry.

Objawy raka skóry

Objawy raka skóry mogą być bardzo łatwe do zauważenia – jednak zawsze zalecane jest udanie się na wizytę kontrolną do dermatologa bądź chirurga onkologa, aby dowiedzieć się czy faktycznie ma się do czynienia z nowotworem. Istnieją pewne symptomy i wskaźniki, ważne jest by je znać i wykryć przed rozprzestrzenieniem się raka w organizmie.

Wszelkie zmiany na skórze mogą być objawem raka. Jednym z najpowszechniejszych objawów raka skóry jest bolący guzek w skórze, którego nie da się zbyt łatwo wyleczyć. Czasami zdarza się, że rak objawia się w postaci grudek.

Normalnie grudki te są:

• gładkie,
• błyszczące,
• czerwonawe.

Czasami objawem raka mogą być plamy na skórze – szorstkie i łuszczące się. Jeśli kiedykolwiek zauważy się te rodzaje zmian, należy niezwłocznie odwiedzić lekarza. Jednocześnie ważne jest również, aby pamiętać, że nie wszystkie rodzaje zaburzeń w skórze są objawem raka, więc nie należy od razu zakładać, że to rak skóry i panikować. Najlepszym sposobem jest regularne odwiedzanie dermatologa, dla bezpieczeństwa. Zaleca się również, aby skontaktować się z doświadczonym lekarzem specjalizującym się w diagnostyce nowotworów.

Smutne statystyki

Ostatnie statystyki pokazują, że około 65,000 osób na całym świecie umiera z powodu raka skóry w ciągu jednego roku. Najstraszniejsze jest to, że liczba ta stale rośnie. To nie tak, że ta choroba nie jest uleczalna. Niestety, wiedza na jej temat wśród społeczeństwa jest wciąż zbyt niska.

więcej na:
http://bolprzebijajacy.pl/strona-glowna-pacjenta/choroba-nowotworowa/rak-skory/